ولنتاین, مناسبت ها

روز ولنتاین | تاریخچه مهمی که باید بدانید!

با توجه به نزدیک شدن به روزهای زمستانی و روز ولنتاین، آژانس مهرین پرواز مفتخر است که ضمن ارائه تورهای ویژه ولنتاین، اطلاعاتی در مورد این مناسبت به شما همراهان گرامی اعطا کند. با ما همراه باشید

چه عاشق روز ولنتاین باشید و چه از آن متنفر باشید، روزی به نام روز عشاق یا ولنتاین نامگذاری شده….

روز ولنتاین

تاریخچه روز ولنتاین به گذشته بازمی گردد.و در حالی که روز ولنتاین در حال حاضر برای بوسیدن، هدایای روز ولنتاین، و رزرو شام که به سختی قابل تهیه است، شناخته شده است، منشاء و پیدایش این تعطیلات بسیار کمتر رمانتیک است!

روز ولنتاین چه تاریخی است؟

روز ولنتاین همیشه در 14 فوریه هر سال است. روز ولنتاین 2022 دوشنبه، 14 فوریه (25بهمن) است، و روز ولنتاین 2021 در یکشنبه است. (برای کسانی که می خواهند برنامه ریزی های بزرگ انجام دهند، روز ولنتاین 1401 سه شنبه، 25بهمن خواهد بود.)

در پایان قرن پنجم، پاپ گلاسیوس 14 فوریه را روز ولنتاین قدیس اعلام کرد و از آن زمان، 14 فوریه روز جشن بوده است – اگرچه این روز بیشتر جنبه مذهبی و عاشقانه داشت.

روز ولنتاین

روز ولنتاین چطور آغاز شد؟

روز ولنتاین یک روز ثابت در گاهشمار است که به تعطیلات اواسط فوریه در تقویم روم باستان به نام Lupercalia تبدیل شد – که برخی از مورخان معتقدند همان چیزی است که باعث شد روز ولنتاین تماماً عشق باشد. لوپرکالیا باروری را جشن می‌گرفت و ممکن است شامل آیینی باشد که در آن مردان و زنان با انتخاب نام‌ها از یک کوزه جفت می‌شدند. در یونان باستان، مردم جشنی در نیمه زمستان برای ازدواج خدای زئوس و الهه هرا برگزار می کردند.

روز ولنتاین

سنت ولنتاین که بود؟

روز سنت ولنتاین یک روز جشن در مذهب کاتولیک بود که در حدود سال 500 پس از میلاد به تقویم مذهبی افزوذه شد. روز بزرگداشت مقدسین شهیدی به نام ولنتاین بود. افسانه های مختلف سه قدیسه مختلف به نام های ولنتاین یا والنتینوس را جشن می گیرند، اما از آنجایی که اطلاعات بسیار کمی در مورد این مردان وجود داشت و گزارش های پر از تناقض از داستان روز سنت ولنتاین وجود داشت، روز عید در سال 1969 از تقویم مذهبی مسیحی حذف شد.

روز ولنتاین

اما حتی با وجود اینکه اطلاعات زیادی در مورد تاریخ واقعی سنت ولنتاین که این تعطیلات بر اساس آن است، در دست نیست، این افسانه چندین روایت دارد. یکی از افسانه ها می گوید که سنت ولنتاین از پذیرش بت پرستی امتناع کرد و توسط امپراتور روم کلودیوس دوم اعدام شد. قبل از مرگ، او توانست دختر زندانبان خود را به طور معجزه آسایی شفا دهد، که سپس به همراه خانواده اش به مسیحیت گرویدند. افسانه دیگری نیز می گوید که اسقفی به نام سنت ولنتاین واقعی این تعطیلات است که این سنت ولنتاین نیز اعدام شد.

روز ولنتاین

اما به گفته دیگران – و اینگونه بود که سنت ولنتاین به یک تعطیلات متمرکز بر عشق وابسته شد – سنت ولنتاین یک کشیش رومی بود که برای سربازانی که ازدواج آنها ممنوع بود، مراسم عروسی برگزار می کرد، زیرا یک فرمان امپراتور روم مبنی بر اینکه سربازان متاهل جنگجویان خوبی نیستند و بنابراین مردان جوان نمی توانستند ازدواج کنند. این ولنتاین قدیس حلقه‌ای با یک نماد عشق به گردن داشت که به سربازان کمک کرد تا او را بشناسند. و در مقدمه ای برای کارت های تبریک، قلب های کاغذی به مسیحیان داد تا عشق آنها به خدا را یادآوری کند.

روز ولنتاین

به دلیل این افسانه، سنت ولنتاین به عنوان قدیس حامی عشق شناخته شد. دعای سنت ولنتاین از قدیس ولنتاین می‌خواهد که عاشقان را به یکدیگر متصل کند، به طوری که دو نفر یکی شوند و زن و شوهر ارادت خود به خدا را به یاد آورند.

در حالی که داستان سنت ولنتاین زمینه را برای ایجاد این روز به عنوان تعطیلات برای عشق رمانتیک فراهم کرد، چیزی که واقعاً پیوند بین سنت ولنتاین و عشق را محکم کرد، شعری از نویسنده قرون وسطایی جفری چاسر در سال 1381 بود که مورخان آن را منشا “مدرن” می دانند. جشن روز ولنتاین، جایی که ما شراکت عاشقانه خود را با یک فرد دیگر جشن می گیریم.

جفری چاوسر

جفری چاوسر  شاعر، نویسنده، فیلسوف و سیاست‌مدار انگلیسی بود . او متولد لندن بود هرچند به طور دقیق محل و زمان تولد او در دست نیست .

وی نخستین نویسنده برجسته انگلیسی پس از سلطه نرمن‌ها بود . نام او فرانسوی و به معنی «کفاش» است. ار چه از وی آثار زیاد نام‌آوری برجای مانده‌است، اما او را با کتاب سترگش افسانه‌های کنتربری می‌شناسند که اثر زیادی بر زبان‌آوران و سرایندگان پس از وی نهاد.

سیارکی به افتخار چاوسر به نام چاوسر ۲۹۸۴ نامیده شده‌است.

چرا روز ولنتاین را جشن میگیریم؟

چاسر در قرون وسطی زندگی می کرد، دوران عشق درباری، زمانی که بیانیه های گسترده و عاشقانه از خود گذشتگی – شعرها، آهنگ ها، نقاشی ها – مشارکت را جشن می گرفتند. در پایان قرن پانزدهم، کلمه “ولنتاین” برای توصیف یک عاشق در اشعار و آهنگ های آن روز استفاده می شد و در قرن هجدهم کتابی به نام نویسنده ولنتاین مرد جوان در انگلستان منتشر شد. در اواسط قرن نوزدهم، کارت‌های ولنتاین کاغذی تولید انبوه تولید شد (اگرچه ایده‌های کارت ولنتاین DIY هنوز ارزش امتحان کردن دارند)، و روز ولنتاین همانطور که می‌دانیم متولد شد.

ممنون از وقتی که برای این مقاله گذاشتید. همچنین آژانس مهرین پرواز تورهای ویژه ولنتاین را میزبانی میکند و شما مسافران گرامی میتوانید به دلخواه یکی ار تورهای ویژه ولنتاین را رزرو کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

آخرین مطالب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *